Нещодавно Міністерство освіти відповіло на питання про проведення новорічних свят у школах та дитячих садках. Цього разу у відомстві повідомили про те, чи можуть батьки відвідувати ці заходи під час воєнного стану в Україні. Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

Питання про відвідування батьками новорічних свят постало після того, як мама Катерина Вишневська поділилася у соціальних мережах своїм бажанням бути присутній на святі у дитячому садку у своєї дочки. Вона додала, що це останнє новорічне свято для її дитини у дошкільній установі, оскільки попередні заходи було скасовано через карантин.

Проте керівництво дитячої установи відмовило жінці у відвідуванні, пославшись на лист Міністерства освіти, відповідального за безпеку всіх присутніх у навчальному закладі. Також керівництво зазначило, що в укритті садка недостатньо місць для всіх охочих відвідати свято.

У листі від 21.08.2023 року Міносвіти наголосило, що питання безпеки стає вкрай важливим в умовах воєнного стану, і тому організація освітнього процесу має насамперед враховувати цей аспект.

Міносвіти вважає, що під час свят та масових заходів присутність батьків недоречна. У листі наголошується, що у разі повітряної тривоги в укритті не вистачить місць для всіх, оскільки він призначений виключно для дітей та персоналу закладу. Окрім цього, запрошуючи батьків, керівництво навчального закладу бере на себе відповідальність за їхню безпеку.

Педагоги у свою чергу не зобов'язані здійснювати фото- та відеозйомку, оскільки ці дії не входять до їхніх трудових обов'язків. Важливо також, що розміщення фотографій та відеоматеріалів за участю дітей на офіційних ресурсах дитячої дошкільної установи та у соціальних мережах чи групах допускається лише після отримання письмового дозволу від батьків дітей.

Також Clutch повідомляв, що з'явилися графіки різдвяних канікул: скільки відпочиватимуть школярі.

Нагадаємо, що в українських школах посилять заходи безпеки: що планують запровадити.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою