Український центр оцінки якості освіти (УЦОЯО) взявся за розробку матеріалів для державної підсумкової атестації у 2025 році, впроваджуючи інноваційні зміни до процесу іспитів. В рамках оновлень планується проведення атестації з п'яти предметів: українська мова, математика, історія України, іноземна мова та природничі науки. Про це пише "Обозреватель".

Нововведенням стане запровадження усних відповідей на деякі питання, особливо у предметах, де важливим є вміння говорити та висловлювати свої думки, таких як історія України та громадянська освіта.

Тетяна Вакуленко, керівниця УЦОЯО, наголосила, що план впровадження буде поетапним. Щороку буде присвячено пілотному тестуванню одного предмета, після чого будуть проводиться аналізи та робиться висновки. Після успішних пілотних випробувань зміни будуть розповсюджені на всіх школярів 9-х класів. Ціль — повноцінне впровадження оновлень в оціночну систему для 9-класників до 2027 року.

Вакуленко підкреслила, що готовність УЦОЯО до змін є, але успіх залежить від фінансового ресурсу, який знаходиться поза контролем центру. На її думку, інших причин для відмови від державної підсумкової атестації для 9 класів не існує і ключовими чинниками стануть мотивація та ресурси з боку організаторів — УЦОЯО.

Інновації в системі освіти України, безперечно, обіцяють цікаві зміни. Переосмислюючи державну підсумкову атестацію у 2025 році, Український центр оцінки якості освіти (УЦОЯО) планує запровадити усні відповіді на іспитах з низки предметів. Це оновлення покликане акцентувати як знання матеріалу, а й розвивати навички комунікації і висловлювання власних думок.

Цікаво, які зміни завдадуть пілотні тестування, починаючи з одного предмета щорічно. Новаторський підхід УЦОЯО, спрямований на поетапну реалізацію змін, надає можливість адаптувати систему оцінки під потреби студентів та забезпечити більш всебічну оцінку їх знань.

Нагадаємо, що стало відомо, коли і на скільки відпустять школярів на канікули.

Також ми повідомляли, що у МОН заборонили батькам відвідувати заходи у школах та садах.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою