У Чехії внесли нову умову для продовження тимчасового захисту для українців біженців до 2025 року. Тепер необхідно підтвердити місце проживання на бланку із засвідченим підписом власника. Відповідна інформація з'явилася на proukrainu.blesk.cz.

Щоб продовжити тимчасовий захист, українцям, які зареєструвалися онлайн, доведеться відвідати відділення Міністерства внутрішніх справ для отримання нової візової наклейки. Важливою вимогою стане надання документа, який би підтверджував наявність житла.

Тим, хто надає форму підтвердження проживання, потрібен офіційно засвідчений підпис власника або уповноваженої особи. Якщо документ підписаний орендарем, необхідно надати доказ його права на надання житла, наприклад договір оренди з власником.

Для тих, хто має договір оренди або суборенди, підписаний обома сторонами, засвідчення підпису власника не вимагається. Однак потрібно буде надати офіційно засвідчену копію. У разі проживання у державному гуманітарному житлі не потрібне підтвердження проживання.

Документи для підтвердження місця проживання можна завірити поштою або в деяких муніципальних установах. На сайті чеської пошти наголошується, що більше не обов'язково звертатися до нотаріуса – послуги автентифікації та легалізації доступні у поштових відділеннях Czech POINT. Однак цей сервіс поширюється лише на документи чеською та словацькою мовами.

Ці зміни вносяться в контексті суворіших вимог та забезпечення контролю за даними про місце проживання біженців у країні. Також вони, здається, спрямовані на посилення процедур та детальнішу верифікацію даних, щоб гарантувати точніше уявлення про місце проживання біженців. Не виключено, що такі заходи запроваджуються для забезпечення безпеки та прозорості в управлінні міграційними процесами в країні.

Нагадаємо, що Польща збільшить зарплати для українських біженців.

Також ми повідомляли, що ще одна країна ЄС виселяє українських біженців із притулків.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою