Ті українці, хто очікує компенсацій, бо постраждали від руйнувань внаслідок війни, нарешті зможуть обміняти свої онлайн-сертифікати в рамках програми "єВідновлення". Цей важливий етап розпочнеться вже з наступного тижня. Про це оголосила Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради України з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

На сьогоднішній день програма "єВідновлення" видала 1470 сертифікатів загальною вартістю 2746620179 гривень. Громадяни подали 7511 заяв на відшкодування повністю втраченого житла. Крім того, що ці сертифікати дозволяють переїхати в нове житло, вони також стають частиною великого плану поновлення, спрямованого на надання максимальної підтримки постраждалим від війни.

Олена Шуляк наголосила, що "житлові сертифікати - не вершина програми". Програма "єВідновлення" продовжує працювати над безліччю оновлень та змін, щоб максимально відшкодувати збитки постраждалим. Цей етап обміну сертифікатів стає важливим кроком у напрямку прозорого та справедливого процесу відновлення для всіх громадян, яких торкнулися наслідків війни.

Таким чином, сертифікати, які стануть своєрідними квитками у нове життя для українців, дедалі ближче. Для отримання сертифіката за знищене житло у рамках програми "єВідновлення" слід слідувати кільком крокам:

 1. Подача заяви:

  • Заява подається через додаток "Дія" і в місцевому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) по програмі "єВідновлення".
  • Дайте відповідь на запитання в опитувальнику.
 2. Уточнення даних:

  • Вкажіть, чи ви належите до однієї з пільгових категорій населення.
  • Залиште свої контактні дані та дані банківської картки.
 3. Обробка заяви:

  • Дочекайтесь обробки заяви комісією, яка розрахує суму компенсації та видасть житловий сертифікат.
 4. Отримання сертифіката:

  • Готовий сертифікат з'явиться у додатку "Дія".
  • Виберіть житло згідно з наданою сумою.
 5. Бронювання коштів:

  • Після домовленості із продавцем подайте ще одну заяву на бронювання коштів.
 6. Оповіщення про наявність коштів:

  • Протягом 5 днів отримайте сповіщення про наявність необхідної суми.
 7. Оформлення угоди:

  • Громадянам надається 30 днів на оформлення угоди про покупку нового житла.

Ці кроки дозволять отримати компенсацію та переїхати до нового житла в рамках програми "єВідновлення". Громадяни можуть звертатися за додатковою інформацією на гарячу лінію підтримки "Дія" за номером 1545 чи відвідувати сайт renovation.gov.ua.

Нагадаємо, що буде з цінами на нерухомість у 2024 році.

Також ми повідомляли, як українцям виплачуватимуть гроші на ремонт житла.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою